Zaznać spokoju po śmierci

pogrzeb

Rodzimy się i umieramy, to naturalna kolej rzeczy. Każdego z nas to kiedyś spotka. Nie możemy uniknąć śmierci, lecz mamy wpływ na to, jak nas pochowają. Mało tego, jeszcze za życia możemy wybrać sobie kolor nagrobka, czy materiał, z jakiego będzie wykonany. Dodatkowo można określić z jakiego rodzaju drewna, ma być nasza trumna. Zakłady pogrzebowe mają naprawdę szeroki wybór i spełnią nasze nawet najbardziej wygórowane życzenia.

Oczywiście, jeżeli temat własnego pochówku nas przeraża, to możemy pozostawić tę kwestię rodzinie. Przecież jeżeli odejdziemy z tego świata, to kwestia pochówku i całej ceremonii żałobnej to drugorzędna sprawa. Zmarłemu jest wszystko jedno, w co będzie ubrany, jaka będzie pogoda, czy ilu będzie żałobników. Dla niego najistotniejszy będzie Sąd Ostateczny i rozpacz bliskich. Ceremoniał pogrzebowy jest po to, by uczcić pamięć zmarłego i złożyć jego ciało w grobie. Tu będzie bezpieczne i nie będzie widać, jak ulega rozkładowi.

W przypadku gdy ciało nieboszczyka jest zniszczone chorobą- można zdecydować się na kremacje zwłok. W takim przypadku prochy chowane są w urnie i szczelnie zamknięte. Kremacja polega na spaleniu ciała w piecu o wysokiej temperaturze. Ta metoda jest o wiele droższa od tradycyjnego pogrzebu, lecz zapewnia komfort bliskim. To oni decydują co z nią dalej zrobić i gdzie ją umieścić. Poza tym, jeśli członek rodziny, zmarł za granicą, ten sposób transportu zwłok jest najmniej kłopotliwy. Nie wymaga też specjalnych przygotowań i jest coraz popularniejszy na całym świecie.

Zobacz: Kremacje Kraków