Zasady właściwego nawożenia roślin

nawożenie roślin

Rośliny aby dobrze rosły potrzebują poza dobrym podłożem (glebą) i wodą także dwóch, a właściwie to trzech innych czynników. Jednym z nich jest oczywiście powietrze, bez którego roślina by zwiędła, drugim natomiast jest słońce. Oczywiście lepszym wyborem jest światło naturalne, czyli promienie słoneczne, jeśli jednak nie mamy takich możliwości to warto zainwestować w kilka świetlówek, które będą oświetlać naszą roślinę.

Trzecim czynnikiem, który zbyt często jest bagatelizowany i odstawiany na drugi plan jest nawożenie roślin. Nawozy plagron od wielu lat utrzymują silną i stałą pozycję na rynku nawozów. Posiadają w swojej ofercie wiele ciekawych produktów, które pozyskały sympatyków na całym świecie. Jednym z takich nawozów jest Terra Bloom, który jest podstawowym nawozem biomineralnym. Używa się go w czasie kwitnienia rośliny, wspiera on i stymuluje rozrost oraz zawiązywanie kwiatów. Co ciekawe można go stosować przy wszystkich, albo przynajmniej przy większości rodzajów ziemi występujących na naszej planecie. Jest on łatwo przyswajalny i do tego nie szkodzi roślinie. Posiada więc same plusy, jedynym minusem jest cena, która niestety do najtańszych nie należy. Butelka 5 litrowa tego nawozu kosztuje około 100 złotych, jednak wystarcza na naprawdę bardzo długo.

Świadczy o tym chociażby fakt, że jednorazowe użycie wymaga jednego litra wody i zaledwie 5 ml tego preparatu. Jest on w takim razie bardzo oszczędny i spokojnie może wystarczyć na pół roku umiarkowanego użytkowania i nawożenia.