Zalety kostki brukowej

kostka brukowa

Producenci kostki brukowej wprowadzają do oferty coraz to nowe jej rodzaje, dając niejako kłam temu, co się mówi, że kostka brukowa to produkt niskich lotów. Czasy, kiedy dostępnych było tylko kilka kształtów i kolorów już dawno minęły. Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo rodzajów. Można wybrać pod względem kształtu, koloru, wielkości czy rodzaju obróbki. Hitem ostatnich lat jest tzw. kostka szlachetna, która wyglądem imituje naturalny bruk i kamień i produkowana jest z wysokiej jakości kruszywa, a nie tylko z czystego betonu. Producenci oferują elementy różnego przeznaczenia, dzięki czemu z kostki brukowej można ułożyć nie tylko nawierzchnię, ale też elementy takie jak schody, podesty, murki i wiele innych.
Popularność kostki brukowej wynika też z tego, że to materiał o bardzo atrakcyjnym stosunku ceny do jakości. Kostka brukowa jest tania w ułożeniu i, jeśli jest odpowiednio eksploatowania, również łatwa do utrzymania w czystości. Na rynku działa wiele firm oferujących zarówno układanie, jak i mycie kostki, ale wiele osób, szczególnie na posesjach prywatnych, wykonuje te czynności samodzielnie.
Innym atutem, jakim może się pochwalić kostka brukowa, jest jej uniwersalność. Nadaje się ona zarówno na posesje prywatne, jak i na tereny publiczne. Spotykamy ją więc przy domach jednorodzinnych, jak również i w takich miejscach publicznych jak chodniki, parkingi, place czy nawet mniejsze uliczki o niedużym natężeniu ruchu. W razie potrzeby kostkę, można zdemontować i bez problemu ponownie ułożyć, co również należy do jej atutów. Jeśli kostka jest dobrej jakości i nie ulegnie uszkodzeniu mechanicznemu, posłuży długo. (zobacz kostka brukowa Kraków)