Wymarzona praca

wymarzona praca

Wielu z nas marzy o tym, aby zdobyć pracę, do której chodziłoby się z przyjemnością. Taka praca marzeń nie jest jednak dostępna od tak i zależy oczywiście od tego co kto lubi. Oczywiście jest ona osiągalna jedynie dla osób, które wiedzą czego chcą w życiu, gdyż mogą wtedy dążyć do realizacji tego planu.

Właściwie zawsze wymaga to konsekwencji i wytrwałości, a także czynnych działań w tym kierunku. Co to oznacza?

Na przykład osoba, która lubi opowiadać, zna swoje miasto na wylot i w dodatku lubi prace z ludźmi chce zostać pilotem wycieczek. Na kurs pilota wycieczek wydaje się być miejscem idealnym – dużo zabytków i rzesze turystów mogą właściwie zagwarantować stałe zajęcie. Kto inny może lubić gotować lub przyrządzać słodycze. W takim wypadku może iść w stronę cukiernictwa, a nawet wyspecjalizować się w konkretnych przysmakach. Na przykład Producent krówek [krowki.com] chyba zawsze będzie miał ręce pełne roboty. W końcu kto nie lubi krówek?

Jakie wnioski możemy wyciągnąć z przytoczonych przykładów? Należy pamiętać, że przy wyborze swojej wymarzonej pracy musimy wziąć pod uwagę jej „rentowność”, czyli innymi słowy, czy rzeczywiście będziemy mieli pracę, która pozwoli nam utrzymać siebie i swoja rodzinę. Jest to istotne zwłaszcza przy tzw. Samozatrudnieniu, czyli wtedy, gdy sami tworzymy sobie miejsce pracy i inwestujemy w rozwój swojej firmy czas i pieniądze. Niby oczywiste, ale nierzadko zdarza się, że w pogoni za upragnionym zajęciem przeliczymy się i możemy stracić nasze ciężko składane pieniądze i zostać po prostu bankrutem.