Wspinaczka za pieniądze

Umiejętność wychodzenia na wysokie szczyty górskie przydaje się nie tylko w niebezpiecznych sportach ekstremalnych. Da się bowiem z niej uczynić sposób na zarabianie dobrych pieniędzy, oferując swoje zdolności przy wykonywaniu różnych prac.
Rzecz jasna mamy tutaj ma myśli wszelkie czynności, które należy wykonywać na dużych wysokościach, czyli alpinizm przemysłowy (zobacz tutaj). W bardzo wielu budynkach znajdują się miejsca i urządzenia, które nie są dostępne z poziomu podnośnika samochodowego lub drabiny, a wymagają one drobnych lub poważnych prac serwisowych. Wówczas do akcji wkracza doświadczony alpinista z profesjonalnym sprzętem, który dodatkowo potrafi takie czynności wykonać. Praca na wysokości obejmuje bardzo dużo robót – mniej lub bardziej dobrze płatnych. Najpopularniejsze z nich to oczywiście czyszczenie okien w wysokich wieżowcach, jednak bardzo duże zapotrzebowanie jest także na usługi montażu różnego typu odstraszaczy ptaków, które rozmieszcza się na gzymsach czy krańcach dachów. Zarabiać można także na usuwaniu sopli zimą, przycinaniu przeszkadzających gałęzi drzew czy remontach elewacji w miejscach szczególnie słabo dostępnych, lub do których nie da się podjechać podnośnikiem.
Usługi alpinistyczne najlepiej jest wykonywać na zlecenie od różnych firm wysokościowych lub samodzielnie założyć działalność. Dzięki temu nic nas nie ogranicza, a prace wykonujemy w czasie wolnym od rekreacyjnej wspinaczki.

POLECAMY: Szkolenia wysokościowe ROCK MASTER