Wspinaczka – nie tylko na ściance

climbnCzy próbowaliście kiedyś wspinać się po górach? Nie chodzi mi tu o podążanie wyznaczonymi szlakami, ale o prawdziwe wspinanie się w hakami i inkami. Ścianki wspinaczkowe są w prawdzie świetną bazą do ćwiczeń, ale prawdziwe emocje i test umiejętności pojawiają się dopiero w górach, gdzie nie ma wyznaczonych i z góry ustalonych dróg. Alpiniści i taternicy wiedzą doskonale, że w górach nie ma miejsca na najmniejszą pomyłkę, dlatego taka wyprawa przeznaczona jest tylko dla osób dobrze wyćwiczonych. Wiele osób zadaje pytanie – po co? Dlaczego niektórzy ludzie gotowi są tak ryzykować i wystawiać na próbę swoje życie? To przecież pasja: coś czemu trudno się oprzeć i co daje tak wiele przyjemności.

Alpinizm jest trudną pasją również dlatego, że uzależniony jest od pogody. Wiele osób, które pasjonuje się takim rodzajem chodzenia po górach postanowiło, by stał się dla nich sposobem na życie. Na co dzień można bowiem uprawiać go jako alpinizm przemysłowy http://rockmaster.com.pl/pl/oferta/uslugi-wysokosciowe  – pracę trudną, ale i dość lukratywną.

Oczywiście alpinizm przemysłowy jest bezpieczniejszy niż ten górski, jednak zawsze istnieje ryzyko, że przez ludzki błąd możemy stracić zdrowie lub życie. I zarówno w górach jak i na budynkach, mostach czy innych elementach infrastruktury, bardzo ważny jest sprzęt. Kołki http://www.stalmut.pl/kolek-walcowy-obrabiany-cieplnie-p-255.html  wykorzystywane w górach muszą być specjalnie przystosowane do terenu na jakim się wspinamy. Tu nie ma wątpliwości – sprzęt alpinistyczny musi być na najwyższym poziomie.

Jeśli jesteśmy zwykłymi turystami i wyruszamy w góry raz na kilkanaście miesięcy, nigdy nie wybierajmy się w wysokie góry – możemy przegrać z żywiołem albo nabawić się poważnych problemów

REKLAMA: Polecamy Szczawnica noclegi http://www.hotelsmile.pl/