Wakacje w Gruzji – zobacz największe atrakcje

Ostatnio wzrasta popularność Gruzji wśród wyjazdów wakacyjnych a na forach podróżniczych toczą się żywe dyskusje na temat tego kraju. Czy wycieczka do Gruzji to dobry pomysł? Czy jest tam bezpiecznie? Czy warto wybrać wakacje w Gruzji dla rodziny z dziećmi?
Gruzja to piękny, zróżnicowany kraj, który oferuje wiele atrakcji dla turystów, zarówno tych podróżujących samotnie jak i rodzin z dziećmi. Dosłownie każdy znajdzie tam coś dla siebie. Wakacje w Gruzji zaplanują zwolennicy aktywnego spędzania wolnego czasu ale także ci, którzy chcieliby trochę odpocząć i poleniuchować. Jedno jest pewne – zarówno pierwsi jak i drudzy nie będą się tam nudzić.

Pierwsze wrażenie z kontaktu z Gruzją to serdeczność ludzi. Gruzini są miło i przyjacielsko nastawieni do turystów, zgodnie z przysłowiem „Gość w dom, ……”. Szczególną życzliwością darzą Polaków.

Wycieczka do Gruzji (czajkatravel.pl) powinna zawierać kilka obowiązkowych punktów. Z pewnością warto odwiedzić monastyry (pamiętając o odpowiednim ubiorze), skalne miasta i koniecznie poznać miejscową kuchnię. Gruzja słynie oczywiście z win ale także z chaczapuri i innych przysmaków. Wasza wycieczka do Gruzji pewnie zacznie się i skończy w Batumi na lotnisku, dlatego warto spędzić tam choć kilka godzin i zobaczyć główne atrakcje. Batumi to przede wszystkim nowoczesna architektura, która szczególnie okazale prezentuje się nocą, rozświetlona niczym Las Vegas. Także piękne morze (choć same plaże są zdecydowanie ładniejsze w Polsce) i słynne Delfinarium – atrakcja dla dużych i małych.
Połowa turystów, przyjeżdżająca na wakacje w Gruzji, spędza czas w górach – nie ma się co dziwić, są piękne i ciągle jeszcze niezatłoczone. Tam również można prawdziwie odpocząć, choć trzeba być przygotowanym na prawdziwie górski klimat. Ciepłe ubrania, nawet w środku lata, będą wręcz niezbędne.