Słodki i zimny deser bez wyrzutów sumienia

lodyKtóż nie lubi słodkich i pysznych deserów zwłaszcza w środku lata, kiedy podczas urlopu ludzie lubią sobie pofolgować i pozwolić sobie na różne słodkie smakołyki. Radość jedzenia nie trwa jednak długo, a krótko po skonsumowaniu pysznych lodów czy innych deserów lodowych pojawiają się wyrzuty sumienia. Faktycznie taka lodowa dieta może szybko stać się główną przyczyną problemów z tyciem. Najprościej jest więc po prostu zrezygnować z lodów i zastąpić je innymi mrożonymi produktami. Dobrym pomysłem mogą okazać się owocowe sorbety, coraz większą popularnością cieszą się też mrożone jogurty, które nie tylko są pyszne, ale również i zdrowe i w dodatku mają niewiele kalorii.

Można więc jeść mrożone jogurty zawsze, kiedy tylko ma się na nie ochotę i to w dodatku bez niepotrzebnych wyrzutów sumienia. W sklepach pojawiają się różne rodzaje takich jogurtów od różnych producentów. Frozen jogurt dostępny jest też w różnych wersjach smakowych – na przykład takich jak cukierki krówki [pyszne-krowki.pl]. Nie ma więc obaw, że lody jogurtowe się po prostu znudzą. Mrożone jogurty są idealne na przekąskę, ale coraz częściej są też serwowane w kawiarniach i restauracjach. Można również podać je podczas spotkania ze znajomymi, rodziną czy przyjaciółkami. Z pewnością taki deser, w dodatku ładnie przystrojony, spotka się z aprobatą i posmakuje nawet największym zwolenników lodów i innych mrożonych deserów.

Mrożone jogurty z powodzeniem mogą pałaszować nawet osoby, które skrupulatnie liczą kalorie i są na diecie. Z całą pewnością taki frozen jogurt nie zagrozi pięknej szczupłej sylwetce, a jedynie doda energii. Przepyszne lody jogurtowe mają jednak jedną zasadniczą wadę: zdecydowanie za szybko się kończą. Zawczasu, zanim zaczną się więc upalne dni, warto zrobić duży zapas takich lodów, żeby móc już bez ograniczeń jeść je w środku gorącego lata.