Rodzaje tynków do wnętrz

tynk

Budowa domu to ogromne przedsięwzięcie. Wymaga od inwestora nie tylko dużych nakładów finansowych, ale również minimalnej wiedzy na temat technologii stosowanych współcześnie w budownictwie.

W wielu kwestiach co prawda może on zdać się na pracowników firmy budowlanej, z których wiedzy i doświadczenia zawsze warto korzystać. Ich porady okazują się niezastąpione, gdy chodzi o wybór określonego rodzaju materiałów budowlanych czy rodzaj tynku do ścian wewnętrznych.
Trudno wskazać jeden uniwersalny tynk do wnętrz, którym można by otynkować wszystkie ściany, bez względu na warunki, jakie panują w danym pomieszczeniu. Pod uwagę trzeba wziąć przede wszystkim temperaturę panującą wewnątrz, stopień wilgotności, a także narażenie na uszkodzenia oraz materiał, z jakiego zbudowano ściany. Planując tynkowanie ścian w piwnicy czy garażu, warto wziąć pod uwagę tynki cementowo-wapienne, ponieważ wykazują one dużo większą odporność na uszkodzenia i wilgoć niż tynki gipsowe.

W tego rodzaju pomieszczeniach bardzo łatwo przypadkowo uszkodzić ścianę, a na dodatek panuje tam zwykle wyższa wilgotność niż w domu. Mając na uwadze te aspekty, z pewnością warto zlecić położenie odporniejszych tynków cementowo-wapiennych. To inwestycja, która kosztuje więcej, ale na pewno się zwróci. Z kolei w pomieszczeniach mieszkalnych doskonale sprawdzają się tańsze w wykonaniu tynki gipsowe. Mają one wiele zalet, dzięki którym stanowią idealne rozwiązanie, gdy zachodzi potrzeba otynkowania ścian wewnętrznych domu czy mieszkania. Sprzyjają utrzymaniu właściwego mikroklimatu, a także przyczyniają się do zmniejszenia rachunków za ogrzewanie.

Zobacz: Tynki cementowo-wapienne Kraków | Inside-system.pl