Radość z kupowania

telewizorJakie rzeczy sprawiają Wam przyjemność? Tak na co dzień, po prostu? Bardzo ważne jest to, by każdego dnia znajdywać drobne radości, które może nie są czymś wyjątkowym, ale pozwalają nam cieszyć się chwilą – to one w końcu składają się na pełnię życia. I jak pisał Białoszewski – są szarymi eminencjami zachwytu. By cieszyć się szczegółem nie potrzeba wiele, lecz nie każdy z nas to potrafi, a szkoda.

W dzisiejszym świecie, który pędzi i ciągle się zmienia, mamy coraz większe wymagania co do rzeczy, którymi się otaczamy. Świat i ludzie mają jeszcze większe wymagania co do nas samych – każdy z nas jest konsumentem, którego media i reklama przymuszają do nabywania coraz to nowszych gadżetów. Czasem padamy ofiarą tej konsumpcyjnej pogoni za rzeczami – nie cieszy nas to co stare, ale dobre, ale czujemy ciągłe parcie na nabywanie nowych, ładnych rzeczy, które w istocie nie są już tak praktyczne i funkcjonalne.

Myśmy mieć nowoczesne sprzęty – nie tylko komputery, telefony czy samochody. Nawet te bardziej prozaiczne: stylizowane zgodnie z obecną modą czajniki, rzadko używane wyciskarki do cytrusów [swiezowyciskaj.pl] czy gadżety, których prawdopodobnie nigdy nie użyjemy więcej niż jeden raz. A chodzi o szczęście nie z nabywania rzeczy, ale z życia. Z tych chwil, kiedy niczego nam nie brakuje. A telewizja ciągle chce nam wmówić, że w zasadzie nie jesteśmy szczęśliwi w pełni jeśli nie posiadamy odpowiednich rzeczy.

Prawdziwy boom zaczął się, gdy w Polsce skończyła się era zakupów na kartki, przypisanych racji i pustych półek. (Przeczytaj:  Rozwój marketingu lojalnościowego) Z kapitalistycznego zachodu zaczęły szeroką rzeczą płynąć dobra, o których mogliśmy wyłącznie marzyć i kupować za grube dolary w Peweksie. Dziś sytuacja jest odwrotna – z morza towarów nie jesteśmy w stanie wybrać tego, co tak naprawdę będzie nam potrzebne!

REKLAMA: Zobacz wyciskarki marki zumex [swiezowyciskaj.pl]