Pyszne ciasta bez pieczenia

ciasto bez pieczenia

Piekarnik jest dość podstawowym elementem wyposażenia kuchni. Nie każdy go jednak posiada, przez co nie każdy jest w stanie piec pyszne ciasta i ciasteczka. Da się na szczęście przygotować je bez używania jakiegokolwiek piekarnika.

Wystarczy odrobina kreatywności i dobre przepisy na ciasta bez pieczenia. Znaleźć je można na wielu blogach i stronach internetowych. Polecam przepisy na ciasta bez pieczenia na Delektujemy.pl. Są tak proste, że każdy spokojnie da sobie z nimi radę. W dodatku są wyśmienite!

Najłatwiejszy w przygotowaniu będzie sernik na zimno. Jego podstawą jest dobry ser twarogowy. Koniecznie musi być tłusty, aby sernik był po prostu pyszny. To właśnie tłuszcz jest najlepszym nośnikiem smaku i to on sprawia, że cała reszta zadowala ludzkie podniebienia. Do niego trzeba oczywiście dodać jeszcze kilka dodatków, a przede wszystkim sporą ilość mleka. Ważne jest też to, czym taki sernik na zimno się ozdobi. Można przygotować do niego zimną galaretkę, tworząc ją po prostu z gotowego proszku bądź wykorzystując do jej utworzenia żelatynę i ulubione owoce oraz naturalne barwniki. Przepisy na ciasta bez pieczenia nie wymagają dalszych prac. Przygotowane w ten sposób słodkości wystarczy włożyć do lodówki i potrzymać w niej przez około kilka godzin. Po tym czasie można już się nimi zajadać i wręczać je swoim gościom. Każdy z wielką ochotą zje takie zimne ciasto podczas upalnych, letnich dni.

Ciasto bez pieczenia to świetna opcja i dla osób, które nie mają piekarnika, i dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu na gotowanie. Ten wypiek robi się bardzo szybko, a wcale nie znaczy to, że smakuje on gorzej od tradycyjnych serników.