Przed zaciągnięciem skonsultuj się z doradcą…

doradca-finansowy-najlepiej-dobierze-kredyt-hipoteczny

Uzyskanie kredytu w banku to niełatwe zadanie, zwłaszcza w dobie kryzysu, kiedy to banki i instytucje finansowe częstokroć zaostrzają wymagania stawiane kredytobiorcom i zwiększają koszty kredytu. Przeciętny klient banków może mieć trudności z otrzymaniem kredytu lub wręcz nie dać sobie rady z uporaniem się z ogromną maszyną finansową.

Przeszkodą najczęściej występującą jest po prostu brak fachowej wiedzy ekonomicznej, rozeznania w ofertach banków, oraz trudny, hermetyczny język bankowców, jakim pisane są umowy kredytowe. Te wszystkie przeszkody pomoże przezwyciężyć pomoc doradcy finansowego (kredytowego).

Doradca finansowy to najczęściej pracownik specjalnego biura, oficjalnie nie powiązanego z żadną konkretną instytucją finansową. Jego zadaniem jest pomoc w uzyskaniu kredytu dla firmy lub klienta indywidualnego. Współpraca z dobrym doradcą finansowym ułatwia i przyspiesza proces uzyskania kredytu i przebiega na różnych etapach. Na wstępie doradca poznaje sytuację finansową klienta i proponuje mu najkorzystniejsze dla niego rozwiązanie.

Należy wybrać dokładną kwotę kredytu, orientacyjny termin spłaty (im dłuższy, tym wyższe w perspektywie czasu będą odsetki), walutę kredytu (najczęściej złotówki, dolary, euro lub franki szwajcarskie – doradca finansowy zaproponuje w tym momencie najbardziej optymalne rozwiązanie, mając w pamięci ostatnie trendy w kursach tych walut i prawdopodobieństwo wahań.

Jakie są dalsze etapy współpracy z doradcą finansowym? Jeśli Twoim miastem jest Białystok to najlepiej dowiesz się tego od doradcy finansowego Moniki Rytel-Morko – http://www.monikarytel.pl/