Panel LED – nowy wymiar oświetlenia

panel LED

Oświetlenie ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie, a także na charakter wnętrza. To właśnie światło decyduje o tym, jaki będzie panował w nim nastrój. Dlatego nie może drażnić ani oślepiać. Najlepsze jest oczywiście światło naturalne, ale i we wnętrzu możemy stworzyć jego namiastkę. W dzisiejszych czasach zwykłe żarówki są wypierane przez oświetlenie LED, które można nazwać oświetleniem XXI wieku.
Jakie korzyści daje zastosowanie oświetlenia LED?
Przede wszystkim oszczędność. Szczególnie wymiana tradycyjnych żarówek  na  oświetlenie LED, daje ogromne korzyści. Instalując panel LED musimy zwrócić uwagę na poprawne zasilanie, ponieważ diody LED są bardzo wrażliwe na przepięcia i wahania napięcia.

Jakie są zalety oświetlenia LED?
– przede wszystkim kilkukrotnie większa żywotność niż zwykłej żarówki,
-po włączeniu  natychmiast zapala się pełną mocą, nie pobierając w tym momencie więcej prądu, jak to się dzieje w przypadku włączenia zwykłej żarówki,
– nie męczy wzroku podczas wielogodzinnej pracy,
– nie nagrzewa się i w związku z tym nie podnosi temperatury w pomieszczeniu,
– można je montować w sufitach kartonowo-gipsowych, bądź zwieszane na linkach.

Panele LED wyróżniają się nowoczesnym designem i uniwersalnością. Można je obecnie spotkać zarówno w biurach, jak i domach prywatnych jako element aranżacji wielu pomieszczeń – w kuchniach do oświetlania blatów kuchennych czy szafek, w pokojach i łazienkach jako oświetlenie dekoracyjne.
Panele LED są sprzedawane w postaci gotowej do montażu, tak że  instalacja ich jest  bardzo prosta, nie wymaga skomplikowanych narzędzi i osoba z niewielkim doświadczeniem remontowym może sobie poradzić z ich montażem.