Owoce na sklepowych półkach

owoceZ czym kojarzy nam się południowa część naszego kontynentu? Oczywiście z ciepłem, pełnym słońcem oraz owocami dojrzewającymi w gorących promieniach. Południowe, ciepłe kraje mają tak dobra warunki wegetacyjne, że owoce rosną tam i dojrzewają przez większą część roku. Winogrona i cytrusy to najpopularniejsze owoce, jakie kryją w sobie smak południowych klimatów. Na naszych sklepowych pułkach możemy kupić te same owoce, przywiezione z cieplejszych krajów. Czy jednak są to te same cytrusy, które dojrzewają w południowym słońcu?


Niestety większość z nich zamiast na drzewie dojrzewa w ciemnym i zimnym kontenerze w drodze do naszych sklepów. Nasze kochane banany widziały słońce gdy były niewielkimi, zielonymi owocami na palmach bananowców. Niestety bardzo rzadko mamy okazję dostać owoce, które faktycznie dojrzewały w prawdziwym słońcu. Wynika to oczywiście, że dojrzały owoc po przywiezieniu byłby już w zasadzie niezdatny do spożycia – chyba, że przechowywało by się go w specjalnych warunkach. Nie mamy jednak co liczyć na to, że cytrusy w supermarketach, na których możemy przeczytać, że pochodzą z Portugalii, rzeczywiście tam nabrały smaku.
Jedno jest jednak pewne: cytrusy są bardzo zdrowymi owocami i nawet te, które dojrzały w drodze do sklepu są smaczne i posiadają sporą dawkę witamin. Sok z cytrusów jest prawdziwym koktajlem witaminowym wpływającym na odporność i urodę. Najlepiej kupić Wyciskarki do cytrusów i przyrządzać sok swoim bliskim. Takie wyciskarki jak zumex [swiezowyciskaj.pl] czy zumoval są w dodatku idealne dla leni: nie trzeba używać siły do tego by wycisnąć nimi pyszny sok – mycie też nie sprawia problemów. A pełny, prawdziwy i lepszy smak pomarańczy może poczujemy, gdy pojedziemy na południowe, egzotyczne wakacje… Choć nie możemy narzekać na jakość naszych sklepowych owoców, różnią się one nieco od tych dojrzewających w pełnym słońcu.