Olej, cukier i mąka kokosowa – zobacz co daje kokos

cukier-kokosowy-jest-pozyskiwany-z-palmy-kokosowej

Produkty na bazie kokosa to bezsprzecznie bardzo dobrej jakości produkty ekologiczne, które mają wiele dobroczynnych zastosowań w kuchni, ale również w pielęgnacji ciała, jak i wiele innych właściwości. Wśród bio produktów pochodzących z kokosa znajdują się produkty takie jak: olej kokosowy, mąka kokosowa i cukier kokosowy.

Zastosowanie w kuchni wszystkich trzech wymienionych wyżej produktów powstających z kokosa staje się coraz bardziej popularne na całym świecie, ze względu na ich właściwości. Olej kokosowy często klasyfikowany jest jako „superfoods”, czyli jedzenie dobrze wpływające na ogólne zdrowie człowieka. Dzięki wyjątkowej kombinacji kwasów tłuszczowych może mieć pozytywny wpływ na zdrowie całego organizmu. Ma dobroczynny wpływ spalanie tłuszczu, lepsze funkcjonowanie mózgu i wiele innych korzyści.

Kolejny produkt, którym jest na przykład taka – http://oleje-kokosowe.pl/maka-kokosowa/ – mąka kokosowa to bardzo dobre źródło błonnika w diecie, w dodatku mąka kokosowa nie zawiera glutenu. Mąka kokosowa doskonale nadaje się do wykorzystania do pieczenia domowych wypieków, a co najważniejsze jest dużo zdrowsza od tradycyjnej mąki pszennej.

Cukier kokosowy natomiast to idealny dodatek, który urozmaici smak wielu przyrządzonych przez Ciebie potraw. Produkowany jest z palmy kokosowej i jest łudząco podobny do brązowego cukru, ale posiada dużo niższy indeks glikemiczny niż inne rodzaje cukru. W krajach azjatyckich wykorzystywany jest jako naturalna substancja słodząca.

Zadbaj o swoją dietę i wypróbuj te naturalne produkty kokosowe, które na pewno pokochasz! Zachęcamy także do zainteresowania się ich zastosowaniem w codziennej pielęgnacji. Wypróbuj już dziś te unikalne produkty i dodaj je do swojej codziennej listy zakupów!