Odpoczynek przy grach internetowych

gry metodą na relaks

Kiedyś nie do pomyślenia było by cały dzień spędzić przed ekranem komputera, dziś dotyczy to nie tylko młodzieży, ale i dorosłych ludzi. Po powrocie z pracy, mimo że spędzili osiem godzin przed monitorem komputera relaksują się grając w gry internetowe.

Wybór gier jest bardzo duży, właściwie od gier strategicznych, akcji, poprzez przygodowe, aż do logicznych. Może w nie zagrać każdy i nie potrzeba do tego ani żadnego sprzętu, ani specjalnych zdolności. Najczęściej gry online pozwalają nam po prostu oderwać się od rzeczywistości i nie są żadnym zagrożeniem, pomimo że potrafimy spędzać długie godziny grając.

Zdarza się, że gry internetowe to tylko najprostszy sposób „zresetowania się” po ciężkim dniu, można to wtedy porównać do oglądania godzinami telewizji, często nawet nie skupiając się na tym, co oglądamy. Oczywiście, można by ten czas poświęcić na zajęcia bardziej interesujące, jak czytanie czy choćby spotkania z przyjaciółmi, jednak i na to przychodzi pora. Zazwyczaj po godzinie, czy dwóch, kiedy jesteśmy wystarczająco zrelaksowani skupiamy się na innych zajęciach.

Jeśli zatem gry online to dla nas sposób na relaks i tylko w ten sposób jesteśmy w stanie szybko zregenerować siły i dać umysłowi odpocząć to dlaczego nie? Pamiętajmy jedynie o zdrowym umiarze, bo wszystkiego co za dużo to niezdrowo.

W sieci mamy oczywiście jeszcze jedną opcję, są to płatne gry. Nie chodzi tylko o gry, gdzie za dostęp do nich płacimy, ale także takie, w których gramy realnymi pieniędzmi. Musimy najpierw doładować konto w grze by mieć pulę do zastawienia. I tu zaczyna się niebezpieczeństwo… Dobrym przykładem tego jest poker, który jednak, może i to dobrze, jest w Polsce nielegalny, więc nasze prawo nie zezwala nam na granie w niego.