Oczekiwania a realia

Większość par staje prędzej czy później przed dylematem pobrania się. Niektóre z nich, biorą ślub krótko po poznaniu, inne z kolei wiele lat chodzą ze sobą, a nawet mieszkają i dojrzewają do podjęcia takiej decyzji. Dla jednych jest to oczywiste, że gdy się kochają, to powinni wziąć ślub, natomiast, dla innych niekoniecznie. Zależy to oczywiście od priorytetów jakie posiadają w życiu, a także od warunków, jakie życie im dało. Bez względu na to, do której grupy należy dana para, każda z nich ma w sobie pewne obawy, do których nawet czasem się nie przyznaje.

Jak to jest, że gdy młodzi planują wesele są tak szczęśliwi, wszystko razem przygotowują, panny młode wybierają Suknie ślubne [annakara.com], panowie samochody do ślubu, wszystko wydaje się być tak kolorowe i piękne. Natomiast często bywa tak, że po niedługim czasie od ślubu, pary te potrafią się po prostu rozejść? Myślę, że postawy te wiążą się ze zbyt dziwnym rozumieniem dzisiaj instytucji małżeństwa. Ludzie myślą, zwłaszcza młodzi, że ślub jest to taki magiczny punkt w życiu każdego, po którym już wszystko jest piękne i wspaniałe i nic złego nie może się wydarzyć. Jednak mi drodzy, pewnie wszyscy zdołaliście się już niejeden raz przekonać, że nasze życie jest nieprzewidywalne i niczego w życiu nie można być pewnym. Co z kolei wymaga od ludzi zrozumienia dla drugiej osoby. I tutaj właśnie jest chyba największy problem. Ludzie wymagają od innych, ale oczywiście nie od siebie. Po ślubie zaczynają nam przeszkadzać pewne rzeczy i chcemy przestawić zachowanie drogiej nam osobie w taki sposób, aby to nam odpowiadało. Jednak moi drodzy nie da się zmienić drugiego człowieka! Jedynie to on może zmienić siebie. Więc zamiast wymagać od swojego małżonka lub zony, może warto pomóc mu, jej w zmianach i dopingować do nich. Pamiętajmy, że nikt nie jest w stanie nic zdziałać bez wsparcia bliskiej mu osoby!

Zbyt mała ilość prawdziwych rozmów, obustronne obarczanie się wszystkimi problemami tego świata, wzajemne ranienie się i przede wszystkim brak czułości w małżeństwach sprawiają, że rozwody Kraków [winkszno.pl] są na porządku dziennym. Zatem moi drodzy, aby zaprzestać tej tendencji, może warto dodać do swojego związku więcej czułości, zrozumienia. Zobaczcie, czy to czasem nie Wy potrzebujecie zmiany w swoim zachowaniu a nie Wasz współmałżonek.