Obrót nieruchomościami

Jak zainwestować pieniądze? To pytanie które nie często mamy okazję sobie zadać – zwłaszcza, że obecnie ciężko jest z niewielkich oszczędności wyciągnąć jakiś zysk. Jak jednak wiadomo, kto nie ryzykuje ten nie ma szansy na sukces. Jeszcze do niedawna bardzo opłacało się inwestować w nieruchomości. Oczywiście mogły to robić osoby, które posiadały naprawdę duży kapitał. Zazwyczaj polegało to na wykupowaniu za niewielką cenę mieszkań i sprzedawaniu ich w wyższej cenie. Zwiększenie standardu lub po prostu wyremontowanie mieszkania samoistnie podnosiło jego wartość. Dziś jednak osoby, które posiadają nieruchomości na sprzedaż mają problem ze znalezieniem kupca.

130467W Warszawie niemal zawsze znakomicie sprzedawały się mieszkania Warszawa Bemowo (taniemieszkania.pl) podczas gdy dziś największa szansę na sprzedaż mają nowe mieszkania w stanie deweloperskim. Co więc robią co mali inwestorzy, którzy zajmują się takim obrotem nieruchomościami z rynku wtórnego? Czekają. Obecnie jest to najlepszy sposób, gdyż mieszkania nieco spadły na wartości a nie ma chętnych na zakup. Bardziej opłaca się dziś wynajem lokali użytkowych Kraków (sprawdź fronton.pl). Oczywiście nie jest to jednorazowy zastrzyk dużej ilości pieniędzy, jednak w perspektywie czasu bardzo opłaca się wynająć lokal usługowy lub biurowy.  Zwłaszcza jeśli znajduje się on w atrakcyjnym miejscu.

Mamy wtedy gwarancję stałych wpływów – a w przypadku lokali usługowych ceny czynszu tanieć nie będą. Wręcz przeciwnie. Centra miasta rozszerzają się, za kilka lokalizacja naszego lokalu może być znacznie bardziej prestiżowa. Nieruchomości są pewnym dobrem inwestycyjnym – inaczej niż akcje, obligacje oraz inne papiery wartościowe, których wartość jest dla przeciętnego śmiertelnika niezauważalna i może niebezpiecznie się zmieniać.

Gdybyśmy mieli to szczęście, że możemy zastanawiać się w co lokować nasze finanse… niestety większość z nas stoi po tej drugiej stronie lustra i próbuje jakoś zdobyć własną nieruchomość, często za cenę kredytu na kilkanaście lat.