Nie tylko nowoczesne urządzenia i metody badawcze w medycynie

Współczesny świat bardzo zmieniły nowoczesne technologie. O wiele szybszy stał się przepływ informacji, współczesny człowiek jest o wiele bardziej mobilny, może też swobodnie podróżować dosłownie po całym świecie. Z technologii korzysta się na co dzień, jednak są one również szeroko wykorzystywane w świecie nauki. To właśnie nowoczesne urządzenia przyczyniły się m.in. do postępu medycyny. Możliwe stało się wykonywanie skomplikowanych zabiegów, podtrzymywanie funkcji życiowych, coraz więcej też wiadomo o ludzkim organizmie, dzięki czemu o wiele skuteczniej można leczyć. W medynie coraz częściej wykorzystuje się nowości, eksperymentalne metody lecznicze, jednak nie zrezygnowano z tych bardziej tradycyjnych.


Chociaż pracuje się nad stworzeniem sztucznych narządów, to jednak wciąż nie zostały one zatwierdzone. Podobnie jak narządy nie do przecenienia jest też krew, którą może oddawać właściwie prawie każdy, jednak i tak wciąż jest jej za mało. Jeszcze mniej popularna jest krew pępowinowa, której potrzeba dobrej promocji. Krew pępowinowa zawiera w sobie życiodajne komórki macierzyste, o wyjątkowej zdolności do regeneracji, z których wytwarzane są ludzkie organy i narządy. Krew pępowinowa jest jednak też bardzo rzadka.
Wytwarzana jest w czasie ciąży, a oddawać można jedynie podczas samego porodu. Żeby więc zdecydować się na ten zabieg, trzeba działać szybko i zawczasu poinformować o chęci oddania takiej krwi bank krwi pępowinowej. Zabieg nie jest bolesny, nie stwarza też żadnego zagrożenia dla matki i dziecka. Oddawanie krwi pępowinowej z powodzeniem jest praktykowane na Zachodzie. Wiele informacji na ten temat można znaleźć w sieci www. Warto też zapytać się o możliwość oddania krwi pępowinowej lekarza prowadzącego ciążę.

Zobacz czym są komórki macierzyste [krewpepowinowa.pl]