Nasz własny dom

Czerwone drzwiJak wyobrażacie sobie dom idealny? Taki jaki Wy chcielibyście kiedyś mieć? Czy będzie to niewielkie, ale przytulne mieszkanie, kilkupokojowy dom, duża willa a może mieszkanie dwupoziomowe? Bez  względu na to, jaką nieruchomość preferujemy, zawsze chcemy, by nasz przyszły dom był przede wszystkim przytulny, pełen ciepła i miłości. A to jak osiągniemy ten efekt zależy już od naszych gustów – bo zazwyczaj uczucie „domowości” zależy właśnie od tego, jak nasz dom wygląda – jak czujemy się w poszczególnych pomieszczeniach.

Dla niektórych atmosfera domu to twórczy, spontaniczny nieład wynikający z tego, że rozbawione dzieci bawią się w całym domu, na półkach stoją figurki – pamiątki i prezenty, do których mamy sentyment, chociaż nie pasują do całego wystroju. Dla innych prawdziwy dom będzie kojarzył się z przepychem, takimi elementami wystroju jak granitowe figury, okapy rustykalne [sklep.stoneo.pl], sterylna czystość wielkie skórzane meble.

Oczywiście każdy ma swoje indywidualne wspomnienia z własnego domu – i choć nie zawsze chciałby, by jego dom wyglądał podobnie, bardzo często podświadomie przenosimy te elementy i fragmenty, które utkwiły nam głęboko w pamięci oraz kojarzą się nam właśnie z tym co najbardziej swojskie, bezpieczne, domowe.

Czasem jednak wolimy się odciąć się od tego, co mamy zakorzenione i dążymy do tego, by stworzyć coś własnego, wyjątkowego, co będzie niecodzienną przystanią dla nas i naszych bliskich. Pamiętajmy, że by tego dokonać nie wystarczy jedynie dobrze i pięknie zagospodarowana przestrzeń – to przede wszystkim zależy od tego, jakie relacje będą panować między domownikami i jak będziemy pielęgnować i rozniecać ten rodzinny płomień.

REKLAMA: Polecamy: fontanny ogrodowe [sklep.stoneo.pl]