Najważniejszy dzień – narodziny

Dziecko jest największym darem, jaki możemy dostać. Gdy przychodzi ten moment, że dwoje ludzie dowiadują się, że zostaną rodzicami, nic już nie jest takie samo. Cały świat zaczyna się przewartościowywać a maleństwo staje się najważniejsze. Dla zdrowia dziecka najistotniejszy jest czas ciąży – to właśnie wtedy nasza mała fasolka staje się człowiekiem. To jak rozwinie się zależy w ogromnej mierze właśnie  od przebiegu ciąży i zdrowia mamy. Te dziewięć miesięcy jest więc czasem, gdy matka dbając o siebie, troszczy się o odpowiednie ukształtowanie maleństwa.

w600pbNie zawsze dziecko pojawia się planowane, a kobieta dowiaduje się o ciąży dopiero po kilku tygodniach. To bardzo ważny czas – czasem najważniejszy. Dostarczenie organizmowi odpowiedniej dawki minerałów, witamin i składników odżywczych jest kluczowe, by dobrze rozwinęły się wszystkie układy dziecka. Każda matka, wiedząc, że w jej ciele rozwija się nowe życie powinna szczególnie dbać o zdrowy tryb życia. Odpowiednia dieta, ruch i całkowite unikanie używek jest kluczowe. Kobiety bardzo różnie przezywają ciąże – podczas gdy jedne czują się świetnie i promienieją pięknem inne zmagają się z różnymi niedogodnościami.

Konsultacje u dobrego lekarza powinny być regularne. Obecnie o stanie zdrowia maluszka możemy już bardzo dużo powiedzieć, jeszcze gdy rozwija się w łonie matki. Nowoczesne ultrasonografy (http://trimed.pl/trimed/ultrasonografy.html) oraz badania prenatalne są w stanie dokładnie określić, czy nasz mały człowiek odpowiednio się rozwija. Choroba własnego dziecka jest chyba najgorszą tragedią, jaka może nas dotknąć. Jeśli chcemy zapobiec ciężkim chorobom potomka możemy podczas porodu zdecydować się na pobranie krwi pępowinowej, która zawiera komórki macierzyste (więcej na ten temat przeczytacie tutaj: http://krewpepowinowa.pl/wlasciwosci_komorek_macierzystych.html).

Rozwój medycyny pozwala nam na eliminowanie poważnych schorzeń i chorób już w momencie płodowego życia dziecka – dlatego tak bardzo ważne jest systematyczne badanie jego stanu zdrowia.