Moda na oddziale

bluzy medyczne

Trudno sobie wyobrazić lekarza czy pielęgniarkę wykonujących swoje obowiązki zawodowe w ubraniach, jakie noszą na co dzień. To w zasadzie niemożliwe i każdy z nas dobrze o tym wie. Pracownicy szpitali czy ośrodków zdrowia muszą zarówno w kwestii stroju, jak i obuwia stosować się do określonych zasad. Są one ustalane przez władze danej placówki.
Odzież medyczna, jaką noszą na sobie w miejscu pracy osoby wykonujące zawody medyczne, służy nie tylko odróżnieniu ich od pozostałych osób przebywających na oddziale czy w przychodni zdrowia, a więc przede wszystkim pacjentów. Strój na zmianę ma za zadanie zapobiec wynoszeniu zarazków poza placówkę medyczną. Działa to również w odwrotną stronę. Ubranie codzienne z pewnością nie jest wolne od drobnoustrojów. Lekarz czy pielęgniarką zdejmując je z chwilą przyjścia do pracy ogranicza przenoszenie zarazków na odział, co mogłoby być niebezpieczne dla chorych pacjentów.
Przy zakupie odzieży medycznej ważny jest nie tylko materiał, z jakiego ją uszyto, lecz także wygoda noszenia. Coraz częściej liczy się coś jeszcze- modny krój. Pracownicy służby zdrowia w oparciu o obowiązujące ich zasady mają wiele możliwości skompletowania modnego i komfortowego stroju do pracy. Z pomocą przychodzą im sklepy internetowe oferujące między innymi bluzy medyczne, fartuchy medyczne, spodnie, żakiety i marynarki, dostępne w różnych kolorach i fasonach. Tak samo ważne jak strój jest wygodne obuwie medyczne. Bez trudu znaleźć można takie, które będzie również modne.

Reklama: sklep.medicstar.pl