Metraż mieszkań oferowanych w Krakowie

deweloperzy oferują nowe mieszkania w całym Krakowie

Słaba sytuacja na rynku nieruchomości, w nieunikniony sposób prowadzi do systematycznego zmniejszania powierzchni lokali. Problem ten dotyka w szczególności Kraków gdzie w dalszym ciągu ofert mieszkań jest więcej niż nabywców. Dlatego też, aby przyciągnąć konsumentów buduje się coraz mniejsze, a więc i tańsze cztery kąty.

Najczęściej wybierane są mieszkania „kompaktowe” o powierzchni mniejszej niż 60 mkw. Wynika to z dominującego obecnie modelu rodziny – para + dziecko gdzie metraż mieszkania nie musi być duży tak jak przy wielodzietnych lub wielopokoleniowej rodzinie. Niezmiennie marzymy o lepszym standardzie życia i większej wygodzie. Jednak możemy cieszyć się w małym lokalu „luksusem”.

Co raz więcej mieszkań buduje się w nowoczesnym stylu i przy użyciu innowacyjnych rozwiązań, a także technologii. Pomimo to nie brakuje chętnych na powstające o podwyższonym standardzie apartamentowce, których wielkość znacznie przekracza standardowy metraż. Zapewniają one o wiele wyższy komfort życia i użytkowania.

Na wybór metrażu mieszkania ma przede wszystkim cena. Im większy – tym droższy jest to nie odłączna zasada funkcjonują od lat na rynku nieruchomości. Rzadko się zdarza aby mieszkanie przekraczające 60 mkw miało atrakcyjną cenę dla przeciętnego Kowalskiego. Zostaje więc mieć ” swój ciasnym, ale własny kąt” jak śpiewał Andrzej Cierniewski.

Wpływ na cenę ma także lokalizacja. Kraków mieszkania deweloperskie blisko centrum miasta ma w cenach około 6,5-7tys. za metr. Natomiast taka Nowa Huta nowe mieszkania zaoferuje nam już w okolicy 4,5-5tys. za metr, a więc różnica w cenie przy całkowitym metrażu na poziomie ok 50m2 będzie naprawdę spora.