Masaż na różne dolegliwości

masaż leczniczy

Stan zdrowia ludzi żyjących we współczesnych czasach, kiedy wymaga się od nich radzenia sobie w wielu dziedzinach życia, na ogół nie jest zadowalający. Dokuczają im bowiem liczne dolegliwości związane z ogromnym stresem wynikającym z codziennych obowiązków. Równocześnie szybki postęp i rozwój w dziedzinie techniki, a zwłaszcza komputeryzacji, spowodował, że nie tylko dorośli, ale również dzieci i młodzież przeważającą ilość czasu spędzają przed komputerem.

Skutkiem tego są bardzo częste dolegliwości i problemy związane nie tylko z układem kostno-szkieletowym, ale również otyłość czy choroby krążenia.  Najczęściej jednak pojawiają się bóle kręgosłupa, na które skarży się większość osób starszych, ale coraz częściej także młodych ludzi.  Świetnym lekarstwem na takie bóle pleców, przeciążenia czy zmiany zwyrodnieniowe jest masaż leczniczy. Trwa on około 20 minut i polega na głaskaniu ciała, ugniataniu, rozcieraniu, oklepywaniu oraz wibracji. Zabiegi te obniżają napięcie mięśni, pobudzają krążenie i przyspieszają przemianę komórkową. Dzięki nim zwiększa się siła i elastyczność mięśni, a także zmniejsza ból. Więcej o masażu leczniczym znajdziesz na: fizjoterapiaortomed.pl/uslugi/masaz-leczniczy/.

Do niedawna masaż leczniczy był niedoceniany, jednak ostatnio na szczęście pogląd ten się zmienił. Widoczne efekty zdrowotne sprawiły, że obecnie wiele osób korzysta z takiego masażu. Obok masażu leczniczego bardzo popularny stał się też masaż sportowy. Jego nazwa nie świadczy o tym, że jest przeznaczony tylko dla sportowców. Z jego zalet korzystają bowiem coraz częściej amatorzy, po to by utrzymać dobrą formę, a jednocześnie zapobiec kontuzjom.