Kobiety i biżuteria

5974631503_7dc88cde72Kobiety dzielą się na te, które kochają biżuterię złotą i na te, które zdecydowanie bardziej wolą srebro. Nie ma kobiet, które nie lubiłyby biżuterii. Niektóre Panie nie wyobrażają sobie wyjścia z domu bez założenia ulubionego pierścionka czy naszyjnika – czasem jest to biżuteria, którą nosimy niezmienne przez lata – ze względu na sympatie do nich, przyzwyczajenie oraz pewne znaczenia i sensy jakie z nimi wiążemy. Bardziej czy mniej skromnie, lecz z pewnością wszystkie lubimy otaczać się biżuterią i świecidełkami. Zwłaszcza w wyjątkowych i ważnych dla nas dniach. A takim niewątpliwie jest dzień ślubu.

Oczywiście każda kobieta skupia się bardziej na tym jakie obecnie nabyć można  suknie ślubne 2014 [www.annakara.com], lecz drugim poważnym krokiem są dodatki  – a więc również naszyjniki damskie [www.lodzinscy.com] czy kolczyki. Warto pamiętać tylko o jednej zasadzie – świecidełka nie powinny przyćmić naszego naturalnego blasku, ale jedynie go podkreślić, tak by był widoczny w pełnej krasie.

Każdy  Jubiler Warszawa [www.mmgold.pl] powie, że największa ilość klientów pojawia się właśnie by zakupić błyskotkę na specjalną okazję – czy to na prezent czy po prostu dla siebie. Chrzciny, wesela, komunie i oczywiście zaręczyny – to momenty, w których nie szczędzimy pieniędzy na kupowanie takich szlachetnych wyrobów, na jakie nie pozwolilibyśmy sobie od tak.

Jak wielką wartość symboliczną mają błyskotki najlepiej pokazują rodzinne pamiątki – chyba każdy w rodzinnych zbiorach ma pierścionek po babci, który został darowany by przerobić go na obrączkę, lub po prostu przekazać dalej – najmłodszej latorośli – gdy już troszkę podrośnie. Biżuteria rodowa miała bardzo wielkie znaczenie w ubiegłych wiekach – miała bowiem nie tylko znaczenie symboliczne, ale przede wszystkim była również zabezpieczeniem majątkowym rodziny.