Kobiecość pod kontrolą

LatoDolegliwości okolic intymnych są jednymi z najbardziej dokuczliwych i wstydliwych, choć nie ma w nich nic nadzwyczajnego, gdyż chorujemy na nie dość często – zwłaszcza Panie. Dlatego nie można wstydzić się czy krępować udać do lekarza z zapaleniem pęcherza czy okolic intymnych. Ma to duże znaczenie, gdyż nieleczone zapalenia i choroby mogą mieć swoje poważne konsekwencje. Zazwyczaj więc odwiedzamy specjalistę w momencie, gdy naprawdę nie możemy już wytrzymać.

Odczuwając takie dolegliwości jak pieczenie pochwy, nietypowe upławy lub suchość, powinnyśmy zastanowić się czego może być to objaw i udać się do lekarza. Z czego biorą się infekcje? W przypadku Pań są one bardzo częste ze względu na wahania hormonów w cyku. Wraz z natężeniem poszczególnych hormonów zmienia się również środowisko pochwy – czasem więc staje się bardziej podatne na działanie bakterii i grzybów. Tu warto dbać o profilaktykę. Zamiast zwykłego mydła sięgnijmy po żel do higieny intymnej, uważajmy również na to, gdzie siadamy i czy odpowiednio ciepło się ubieramy. Letnia sukienka może być niestety zdradliwa dla naszego zdrowia.

Wizyta u ginekologa w przypadku infekcji jest konieczna. To on oceni co jest przyczyną zapalenia i on dobierze odpowiednie leki. Niestety często zdarza się, że same sięgamy po środki rekomendowane przez naszych znajomych, lub co gorsza po leki na receptę, które zostały przepisane komuś innemu, kto przechodził podobne objawy. To bardzo niebezpieczne a i tak nie będziemy mieli pewności, że wyleczymy się. Świadomość tego jak ważne jest zdrowie intymne kobiety nabierają często dopiero w momencie, w którym decydują się na dziecko. Wtedy może być jednak za późno.