Jak założyć własna przydomową szklarnię?

system hydroponicznyCoraz większą popularnością cieszą się warzywa i owoce z własnego ogrodu czy szklarni jednak niewiele osób wie jak założyć taką plantację. Wielu może się wydawać że jest to zbyt skomplikowane i z obawy przed niepowodzeniem rezygnują. Ale czy dobrze robią?

Wybudowanie własnej szklarni czy tzw. tunelu foliowego nie jest ani kosztownym ani skomplikowanym procesem. Jeżeli posiadamy kawałek własnego gruntu, który możemy zagospodarować to warto pokusić się o postawienie czegoś co w sezonie a także poza nim przyniesie nam wiele korzyści. Mowa tutaj o własnej przydomowej szklarni. Możemy w niej hodować praktycznie każdy rodzaj warzywa czy nawet przy większych szklarniach owocu. Jeżeli uzbroimy szklarnię w sterowniki klimatu to możemy zasadzić nawet egzotyczne odmiany roślin, które w naszym klimacie nie występują pod gołym niebem.

Co nam jeszcze będzie potrzebne do urządzenia własnej szklarni?
Dobrym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w systemy hydroponiczne (sklep flora-fauna), które pomogą nam w odpowiednim nawilżeniu gleby i zapewnieniu naszym roślinom optymalnych warunków wzrostu.

Jeżeli mamy postawioną konstrukcje i uzbrojona w wyżej wymienione urządzenia to z powodzeniem możemy wyhodować warzywa typowo wiosenne nawet w okresie jesiennym lub wcześnie zimowym.

Warto także zrobić zapasy w sklepie ogrodniczym. Przydatne będą min. środki ochrony roślin, nawozy oraz różnego rodzaju opryski na szkodniki.