Dla małych łazienek

lazienkaNowoczesne łazienki mają spełniać kilka zasadniczych funkcji – być estetyczne, oryginalne i funkcjonalne. Czasem ciężko jest połączyć je wszystkie na raz. Bardzo często bowiem kosztem estetyki wybieramy funkcjonalność – bądź odwrotnie: decydujemy się na wdrożenie bardzo oryginalnych akcesoriów łazienkowych i mebli, które jednak nie pozwalają nam w pełni wykorzystywać powierzchnie naszej łazienki. Na szczęście producenci mebli i dodatków zaczynają poszerzać swoją ofertę o sprzęty, które do tej pory moglibyśmy uznać za zupełnie niestandardowe. Chodzi tu głównie o wyposażenie do małych łazienek. Nie tylko tworzymy sprzęty o nietypowych wymiarach, ale zupełnie inaczej wykorzystujemy łazienkową przestrzeń.

Wykorzystujemy już nie tylko podłogę jako bazę dla naszych sprzętów, ale również ściany i sufity. Podwieszane pralki są coraz częstszym widokiem w naszych łazienkach – zwłaszcza tych nowoczesnych. Bawimy się również dodatkami. Dziś to one grają w tym pomieszczeniu główną rolę. Świetnym przykładem są tutaj akcesoria skandynawskie hubsch [opaandcompany.com]. Dodatku są bowiem głównym akcentem naszego wystroju. I tak na przykład akcesoria łazienkowe są najtańszym sposobem by zmienić cały wyraz naszej łazienki. Dobór odpowiedniego materiału i koloru z jakiego zostały wykonane, dopasowanie ich do ręczników czy dywaników pozwoli nam niewielkim kosztem zmienić wyraz pomieszczenia.

I choć dozowniki do mydła czy dozowniki papieru wydają się być tylko nieznaczącym dodatkiem, możemy spotkać takie ich rodzaje, które są zupełnie niestandardowe. Największy wybór łazienkowych dodatków jest oczywiście w produktach przeznaczonych dla dzieci. Dziś dziecięca łazienka może bowiem wyglądać jak prawdziwy pokój zabaw. Najważniejsza jest jednak funkcjonalność tych dodatków oraz bezpieczeństwo – akcesoria łazienkowe powinny być łatwe w czyszczeniu i najlepiej mieć antybakteryjną powierzchnię. Łazienka wraz z kuchnią są pomieszczeniami, w których musimy szczególnie dbać o czystość i higienę.