Czy urodziny dla szefa to powód do obaw?

prezenty dla szefa

Jaki prezent powinniśmy wybrać dla szefa? To niezwykle treściwe pytanie ma jakże bardzo wielką moc. Wręczając należyty prezent możemy bardzo dużo zyskać w oczach naszych przełożonych.

Prezent podświadomie informuje szefa o tym czy, co i jak myślimy właśnie o nim. Prezent podpowiada także szefowi jakimi jesteśmy tak naprawdę pracownikami oraz ludźmi.

Jeśli sprezentujemy mu czekoladki czy kwiaty po kilku minutach zupełnie zapomni o takim podarunku. Oryginalność to przede wszystkim klucz do prezentu, który każdy przełożony zapamięta i także doceni. Pokażmy, że jesteśmy bardzo kreatywni. Pokażmy, że go szczerze doceniamy i szanujemy. Pokażmy mu dokładnie, że jest wielki.

Prezenty dla szefa nie mogą być bardzo poufałe, czy prywatne lub intymne. Mimo bardzo dobrego kontaktu, musimy pamiętać, że jest on naszym szefem i należy się także szacunek dla sprawowanej pozycji. Jeżeli w przedsiębiorstwie panuje bardzo zdrowa atmosfera i pewne jest poczucie humoru przełożonego, to można pozwolić sobie na niezwykle delikatny fortel, ale oczywiście w granicach rozsądku i dobrego smaku.

Wartość prezentu musi być przede wszystkim bezdyskusyjna. Nie chodzi tu o wydanie ogromnej sumy na prezent urodzinowy dla przełożonego, ale o to, żeby przełożony już na pierwszy rzut oka zauważył wysoką wartość wręczonego prezentu.

Dla przykładu, jeżeli chcesz wręczyć herbatę na urodziny, bo wiesz, że szef jest jej smakoszem, nie kupisz taniej herbaty z sieciówki, tylko pójdziesz do herbaciarni, by poradzić się profesjonalisty i kupisz coś jakościowego.

Prezent dla szefa nie może być beznadziejnie wykonany. Dlatego zawsze musimy zwracać uwagę na jakość materiałów wykorzystanych do jego wyprodukowania (zobacz najlepsze prezenty dla szefa)