Ciąża i dobre rady

Poród jest jednym z największych przeżyć dla każdej kobiety – zmienia myślenie o własnym ciele, o roli jaką kobieta ma pełnić w życiu oraz przekształca podejście do własnej kobiecości. Niewątpliwie najsilniejszym uczuciem jakie towarzyszy kobiecie przed przyjściem dziecka na świat jest strach – obawa przed bólem, przed tym, że akcja porodowa może potoczyć się niepomyślnie. Strach przed tym, że nowonarodzone dziecko nie będzie tak silne i zdrowe jakbyśmy tego chcieli.

Kobiety w ciąży spotykają się na każdym kroku z garścią dobrych rad dotyczących odżywiania, ubierania się i dbania o własne zdrowie. Sytuacja nasila się jeszcze bardziej gdy na świat przychodzi dziecko. Te dobre rady płyną nie tylko od osób najbliższych, ale również z przekazów medialnych i reklam. Jedną z bardziej kontrowersyjnych spraw dotyczących dzieci i ich zdrowia jest podejście do substancji leczniczych pochodzących z naszego własnego ciała – chodzi o komórki macierzyste [krewpepowinowa.pl]jednak toczą się rozmowy, czy pobieranie krwi, która je zawiera, oraz jej kosztowne przechowywanie, nie jest wywołane chęcią zysku.

Młode matki są pod bardzo dużą presją – gdy ktoś krytykuje ich wybory, pojawia się poczucie winy, które jednak nigdy nie jest dobrym doradcą. W czasie ciąży i opieki nad maluszkiem nie warto słuchać tych podpowiedzi i rad, które wydają nam się nieodpowiednie – zaufajmy naszemu instynktowi oraz radom specjalistów, lekarzy którzy najlepiej znają się przecież na swojej pracy. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, w których chodzi o nasze zdrowie. Domowe metody leczenia nie wchodzą tu w grę – szczególnie kiedy chodzi o nasze zdrowie intymne. Wszelkie objawy takie jak pieczenie pochwy czy niepokojąco wyglądające upławy powinny skłonić nas do pójścia do lekarza.