Budowa solidnego domu jednorodzinnego w stanie surowym

Jeśli planujesz w najbliższym czasie zbudować dom jednorodzinny, ten artykuł jest dla ciebie. Postaram się w nim w kilku prostych zdaniach odpowiedzieć na pytanie jak solidnie i tanio wybudować dom dla własnej rodziny.
Pierwszym krokiem powinno być znalezienie działki pod budowę naszego domu. Następnie powinniśmy przystąpić do załatwiania różnego rodzaju formalności od zezwoleń na budowę do projektów architektonicznych. Jeszcze przed rozpoczęciem budowy powinniśmy się udać do specjalistów, którym nie obca jest geotechnika (zob.TITAN). Czyli całość prac mających na celu zweryfikować, czy grunt na którym planujemy budowę się do tego nadaje i czy miejsce budowy jest bezpieczne pod względem osuwisk i różnego rodzaju ruchów sejsmicznych.
Kolejnym krokiem powinno być solidnie przeprowadzenie budowy fundamentów. Do tego zadania musimy się odpowiednio przyłożyć, ponieważ fundament powinien być najbardziej solidnym elementem w naszej budowli. Na tym etapie większość prac jesteśmy w stanie wykonać sami, dzięki temu zaoszczędzimy znaczne środki finansowe. Do zrobienia wykopów możemy użyć łopat i kopać ręcznie, lub wynająć kierowcę koparki. Drugą opcję zdecydowanie polecam jeśli zależy nam na czasie. Musimy pamiętać, że prawidłowo przeprowadzone fundamentowanie jest warunkiem sukcesu całej budowy. Pewnych błędów popełnionych na wczesny etapie, już prawdopodobnie nie będziemy w stanie naprawić.
Kolejny etapem budowy powinno być, murowanie ścian oraz wylewanie płyty. To zadanie warto moim zdaniem zlecić fachowcom.
Ostatnim etapem budowy jest wykonanie dachu i odpowiednie ocieplenie budowli. Na tym zadaniu nie możemy oszczędzać, ponieważ później eksploatacja domu będzie nas więcej kosztować. Warto zastosować dobre materiały termoizolacyjne. Aktualnie bardzo polecany jest styropian oraz wełna mineralna. Do ocieplenia ścian oraz stropów warto zastosować co najmniej 20 centymetrową warstwę izolacyjną.
Budowa domu to duże przedsięwzięcie, ale ciężka praca pozwoli nam na spełnienie marzeń.

Posted Under